Silniki BMW

Silników BMW używa:

BMW
BMW

Nowoczesne silniki wysokoprężne koncernu BMW można podzielić na dwie podstawowe grupy:

- zasilane pompą wtryskową
- oraz najnowsze i najbardziej zaawansowane technologicznie silniki z systemem common rail.

Nowoczesne silniki wysokoprężne BMW charakteryzują się niskimi poziomami spalania,dobrą dynamiką oraz zadowalającą kulturą pracy. Początkowo system wtrysku realizowano przy pomocy pompy wtryskowej jak było w przypadku jednostki o pojemności 2.5L. Silniki z takim rozwiązaniem posiadały logotyp TDS. W roku 1998 prowadzono technologię wtrysku bezpośredniego realizowanego za pomocą systemu Common Rail. Cechą charakterystyczną silników wysokoprężnych spod znaku BMW jest szeroka rozpiętość generowanych mocy. Na przykład jednostka o pojemności 2.0L wytwarza moc w przedziale od 115KM do aż 218KM. Z kolei silnik silnik 3 litrowy generuje moc od 185KM do 306KM. Po stronie minusów bez wątpienia należy zapisać przeciętną trwałość jednostek oferowanych na rynku wtórnym. Wiąże się to z wiekiem jak i wysoką eksploatacją poszczególnych pojazdów. Najczęstsze awarie dotyczą koła dwumasowego,układu wtrysków czy turbosprężarki.

 

Podstawowe jednostki:

2.0d- 4 cylindrowa jednostka generująca moc od 115 do 218KM. Kilkakrotnie modyfikowana, obecnie występuje z problematycznym filtrem cząstek stałych oraz turbosprężarką sterowaną elektronicznie. Silnik montowany w BMW serii 1 oraz 3.

 

2.5 TDS- jednostka 6 cylindrowa , z wtryskiem realizowanym przy pomocy pompy wtryskowej. Silnik słabo zaawansowany technologicznie, o przyzwoitej dynamice jednak wysokim spalaniu.

 

3.0d- jednostka 6 cylindrowa z 24 zaworową głowicą. Generuje moc w przedziale od 185KM do 306KM. Od początku silnik posiadał wtrysk bezpośredni realizowany przy pomocy systemu Common Rail. Podobnie jak jednostka 2.0 Litrowa również i ta przechodziła szereg modyfikacji zwiększających moc, dynamikę oraz kulturę pracy. Silnik montowany głównie w modelu BMW serii 5.

Jak oceniasz te silniki ?

Dobrze
zagłosuj
Przeciętnie
zagłosuj
Źle
zagłosuj
Suma głosów: 99